182

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü

    Dünya Ruh Sağlığı Günü, ruh sağlığının ve ruh hastalıklarının toplumda farkındalığını ve anlaşılırlığını artırmak amacıyla,  1992 yılından bu yana her yıl 10 Ekim tarihinde kutlanmaktadır. İnsan, ruhsal ve bedensel varlığı ile bir bütündür. Ruh sağlığı, hayat kalitesinin temelidir. Ruh sağlığının korunması hem bireylerin yaşam kalitesini arttırır hem de sosyal bütünleşmeyi ve toplumda üretkenliği sağlar.

    Yapılan çeşitli araştırmalar ruhsal bozuklukların görülme sıklığının oldukça yüksek olduğunu ortaya koymaktadır. Avrupa kıtasında her dört kişiden birinin hayatlarının bir döneminde ruh sağlığı sorunu yaşadığı saptanmıştır. Devamını oku...

Kurban Bayramı Mesajı

   Kurban Bayramınızı kutlar bu güzel günlerin Milletimize ve bütün insanlara barış, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ederim.

   

Op.Dr. Hasan KARAMAN   
Hastane Yöneticisi/Başhekim

1-7 Ekim Emzirme Haftası

   Her bebeğin vücut ve ruh sağlığı için en uygun besin, annesinin kendi sütüdür. Her annenin sütü, kendi bebeği için en uygun bileşimdedir.

Doğumu izleyen ilk 18 aylık dönemde bebeğin beslenme tarzı çocuğun daha sonraki fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimi açısından çok büyük önem taşır. Bir bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için ideal beslenme yöntemi emzirmedir.

Devamını oku...

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugun18
mod_vvisit_counterDun574
mod_vvisit_counterBu hafta18
mod_vvisit_counterGecen hafta7010
mod_vvisit_counterBu ay22359
mod_vvisit_counterGecen ay30188
mod_vvisit_counterButun gunler1476642

Suan sitede olan: 9
Sizin IP: 54.197.111.87
,
Bugun: 26 Ekim 2014

Free business joomla templates

90gun

      

Get Adobe Flash player